103761
13:56 7.072020

УжНУ – 11-й у рейтингу університетів «ТОП-200 Україна 2020»

Життя 958

Напередодні вступної кампанії Центр міжнародних проєктів “Євроосвіта” у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти “Топ-200 Україна 2020”. Ужгородський національний університет уперше піднявся на 11-ту сходинку цього «табелю о рангах» закладів вищої освіти, який публікується вже 14 років.

Як інформують укладачі рейтингу, для забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. А будь які дані або оцінки самих університетів та органів управління не використовувалися.

Експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів і розраховували рейтинг за 10 показниками, 6 із яких є міжнародними, 4 – національними.

Загальна оцінка університетів базується на сукупності таких показників:

– привабливість університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом в 2019 році).

– академічна діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу QS World University Rankings) ;

– міжнародна діяльність (участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу) ;

– науково-видавнича діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу Scopus) ;

– якість підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт) ;

– навчально-наукова робота (стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених) ;

– оцінка науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх інтернет-сайтів (позиція університету в міжнародному рейтингу Webometrics) ;

– цитованість наукових праць вчених університету (Google Scholar Citations) ;

– якість представлення та популярність ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank) ;

– винахідницька діяльність (кількість отриманих патентів вченими університету в 2019р.).

Ректор УжНУ Володимир Смоланка так прокоментував опубліковані результати рейтингування:

– Це дуже висока позиція, адже ми впритул наблизилися до ТОП-10 провідних університетів країни. Цей рейтинг – загальна, ґрунтовна оцінка роботи університетів. Правильно, що в цьому році враховано результати міжнародних рейтингів, де у нас зараз високі позиції. Тішимося, що впродовж останніх років УжНУ демонструє прекрасну динаміку росту. Всім колективом й далі наполегливо працюватимемо над удосконаленням усіх аспектів нашої діяльності. Це, імовірно, дозволить претендувати на те, щоб потрапити у першу десятку найкращих вітчизняних університетів.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне