https://rx.ua
103445
15:49 25.062020

На Міжгірщині створять культурний маршрут для туристів «Шлях гуні»

Життя 1420

На Закарпатті розпочався новий проєкт: “Створення культурного маршруту “Шлях гуні”, який реалізує «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області». Мета проєкту – створення культурного маршруту в селі Річка на Міжгірщині, який буде популяризувати традиційне господарювання та народне ремесло – виробництво речей з натуральної вовни, сприятиме розвитку сільського туризму, а також підвищить можливість сталого економічного розвитку регіону.

Село ріка — єдине в області, де виготовляють гуні та інші вироби з овечої вовни. Туристичний маршрут стане інноваційним продуктом, який поєднає природні ландшафти полонини Боржава, традиційне полонинське господарювання і виробництво одягу з овечої шерсті народними майстрами.

Головними завданнями проекту є:

– розробка та маркування пішохідного туристичного маршруту в селі Річка;

– навчальний тренінг для виробників традиційного одягу в регіоні та представників туристичного бізнесу. Виробників навчать, як просувати свій продукт, монетизувати старовинні традиції села.

– активна промоція та популяризація традиційного ремесла через мас-медіа та у соціальних мережах, шляхом створення сайту «Шлях гуні».

Проект розпочато 1 червня травня, він триватиме до кінця жовтня цього року. Загальний бюджет – 373 781 грн. (кошти Українського Культурного Фонду).

«На прикладі створення культурного маршруту в селі Річка, ми відпрацюємо модель створення подібних маршрутів,- каже керівник проекту Владислав Товтин. – А також впроваджуватимемо її надалі для ефективного збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Закарпаття.»

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду у рамках реаліpації грантової програми “Культура.Туризм. Регіони», щопокликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів. Програма розроблена для спільного пілотного проекту УКФ, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), SME.DO (офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства). Для пілотного проекту обрано Програмою КЕУ дві області: Закарпатську та Одеську.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. сайт: ucf.in.ua facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/

Агенція регіонального розвитку Закарпатської областібере участь та виступає ініціатором іноваціонних проектів, метою котрих є — економічний та соціальний розвиток Закарпаття

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне