103274
14:14 18.062020

Йосип Борто про ремонт доріг на Закарпатті

Життя 7751

Стан доріг в області залишається актуальним питанням і в 2020 році. Під час подорожей малонаселеними районами Закарпаття можемо відзначити, що благоустрій шляхів триває в багатьох місцях. У гірських куточках нашого краю відновлюють дороги навіть на тих відрізках, де рух на чверть або навіть наполовину менший, ніж у деяких населених пунктах Мукачівського чи Берегівського районів. Хоча мешканці цих районів теж сплачують податки, все ж змушені витрачати значну частину невеликих прибутків на ремонт своїх транспортних засобів.

Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник голови ТУКЗ-КМКС, в одному зі своїх нещодавніх інтерв’ю телеканалу TV21 Ungvár розповів про ремонти доріг, що тривають в області. Зазначалося, щодо утримання існує декілька типів шляхів, серед них – державного значення, за ремонт яких відповідає держава, щодо них область може лише надавати рекомендації. Протягом минулого часу обласні депутати вдало лобіювали це питання, завдяки чому вдалося створити нові головні магістралі в області, на які підрядники дали гарантію 10–15 років. За минулі три роки оновили більше доріг в області, ніж за 25 років загалом.

Другий тип шляхів – дороги обласного значення. Про їх ремонт приймають рішення депутати обласної ради. За словами Йосипа Борто, після тривалого процесу узгодження, 24 лютого, розпорядженням очільника облради було сформовано список із 105-ти шляхів, які потребують ремонту, зі вказаними конкретними сумами (на загальну суму 350 млн гривень). У переліку – дороги обласного, районного та комунального підпорядкування, більшість яких відновлять капітально. «У переліку цих шляхів і ті, котрі запропонувала фракція КМКС в облраді. Маю подякувати своїм колегам-депутатам за підтримку в цьому питанні, а також колишньому та теперішньому головам ОДА, котрі узгодили це та обстоювали питання у Києві», – наголосив Йосип Борто.

Перший заступник голови облради також перерахував ті відрізки шляхів, котрі відремонтують. Це, зокрема, дорога Берегово – Дийда – Велика Бийгань – Гут (10 млн грн), Берегово – Бадалово – Вари – Боржава (10 млн грн), Батєво – Баркасово – Яноші (10 млн грн), а також вул. Богдана Хмельницького у с. Мала Бийгань, на ремонт якої виділили 400 тис. грн.

Відновлять також у Виноградівському районі ділянку шляху Пушкіно – Вербовець, а також Неветленфолу – Дюла – Чорнотисів (10 млн грн), Шаланки – Перехрестя, Перехрестя – Карачин – Нове Село, Великі Ком’яти – Шаланки та Виноградів – Теково – Неветленфолу. В Ужгородському районі відновлять відрізки Горонглаб – Саловка – Червоне, в Мукачівському – Астей – Дерцен – Форнош, а також дорогу Велика Добронь – Мукачево – Баркасово.

Йосип Борто зазначив, було би значно краще здійснити ремонт цих доріг улітку, проте наголосив, що гроші на це надходять поступово і є ймовірність, що в літню пору їх ще не буде, і не всі підприємства готові працювати авансом.

Тож можемо констатувати, що в покращенні стану доріг досягнуто значного прогресу. Сподіваємось, що названі вище суми будуть забезпечені і настане час, коли в кожне село вестиме хоча б одна дорога гарної якості.

Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне