https://rx.ua
103036
17:52 5.062020

На Берегівщині запалав Вогонь єдності. ВІДЕО

Життя 3303

До 100-річчя підписання Тріанонського мирного договору, 4 червня, на Закарпатті о 20.20 центральноєвропейського часу запалили вогні, що символізують єдність нації.

У селі Дийда Берегівського району, незважаючи на дощ, до події долучилося близько 4-х десятків людей. За їх присутності запалав вогонь, для котрого зібрали багаття на площі близько 20х10 метрів.

Присутніх привітав сільський голова, очільник місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Іштван Егреші. Він також зачитав лист з угорського міста-побратима Будакесі, котрий надійшов із нагоди дня пам’яті.

Під час виступів зазначалося також, що закарпатським угорцям протягом 20 століття довелося декілька разів починати життя спочатку, а нинішнє відзначення пам’ятного дня свідчить про те, що єдність не померла 4 червня 1920 року.

Pati farmergazdaság! Összetartozunk!

Опубліковано Viktória Tóth Четвер, 4 червня 2020 р.

Голова скаутської організації села Дийда Маріанна Сас наголосила, що Вогні єдності запалюються у всьому світі угорцями з ініціативи Закарпатської угорської асоціації скаутів. За її словами, полум’я, котре одночасно запалало в усіх куточках світу, символізує єдність угорців, котра не розділена кордонами. «Угорцям важливо плекати культуру, прищеплювати дітям любов до батьківщини та долучатися до подібних заходів», – резюмувала М. Сас.

Незважаючи на зливу, більшість учасників події дочекалися, поки вогонь згасне, відтак розійшлися по домівках.

Dankai Péter/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне