102728
15:47 28.052020

Закарпаття має всі передумови, аби перейти на другий етап карантинних послаблень, – Петров

Життя 1856

Чи перейде Закарпаття на другий етап послаблення карантинних обмежень, буде вирішувати комісія ТЕБ та НС на засіданні у п’ятницю, 29 травня. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив очільник краю Олексій Петров.

За його словами, в області фіксується від’ємний показник активних випадків коронавірусної інфекції. Наразі є усі передумови для того, аби область перейшла до наступного етапу послаблення карантинних обмежень.

Нагадаємо, з початку пандемії у 1124 закарпатців встановлено діагноз COVID-19, із яких – 253 медиків та 71 дитина. 374 закарпатці, у яких було підтверджено коронавірус методом ПЛР, одужали. За минулу добу в 20 осіб підтверджено коронавірус методом ПЛР. 

Також під час онлайн-брифінгу Петров наголосив, що вже проведено бесіду із керівництвом Укрзалізницею і є ймовірність із 1 червня запустити залізничне сполучення на території області.

Відтак очільник краю привітав усіх з тим, що Кабмін нарешті затвердив перспективний план Закарпатської області. Відповідне рішення з’явилося на Урядовому порталі.

– Майже чотири роки Закарпаття було аутсайдером, щодо реформи децентралізації. Нарешті, згідно із планом на Закарпатті затверджено 64 об’єднані територіальні громади. Усі вони є фінансово спроможними, – наголосив голова ОДА.

За словами Олексія Петрова, одним із критерієм, який приймалися до уваги (зокрема під час сесії облради) – це волевиявлення громад, представників селищних рад, фінспоможність тощо.

– Рішення було зважено, враховані усі застереження і пропозиції, – зазначив очільник ОДА. – Я вважаю, що ми спромоглися вийти на новий рівень існування територіальних громад: автономних, фінансово незалежних, спроможних самостійно приймати рішення, щодо розподілу місцевого бюджету. 

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне