101441
17:13 21.042020

В Україні планують продовжити карантин, але зробити його більш пом’якшеним

Життя 1485

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 21 квітня:

  • Зменшення кількості досліджень у семи областях України за 19 квітня сталося не через збій у роботі лабораторій, а через зменшення кількості зразків, доставлених з лікувальної мережі. Причиною останнього може бути святкування Великодня і зволікання зі зверненням до лікаря або по іншу медичну допомогу. Всі лабораторії працювали в звичайному режимі.
  • На найближче засідання уряду МОЗ України винесе постанову щодо подовження дії карантину до 12 травня. Це рішення зумовлено рівнем захворюваності і небезпекою, яку несе COVID-19. Водночас МОЗ України запропонує пом’якшення карантинних заходів.
  • Заборони на проведення ПЛР-тестування у приватних клініках не існує. За час епідемії приватними лабораторіями здійснено 3900 ПЛР-тестів, з них 198 виявилися позитивними. Всі ці тестування проведено на комерційній основі. Про всі позитивні результати ПЛР-тестування в обов’язковому порядку має бути повідомлено у лабораторні центри закладів охорони здоров’я України.
  • В суботу 18 квітня МОЗ України додатково отримало 1400 упаковок гідроксихлорохіну, який використовують для лікування COVID-19. Буде проведено відповідний розподіл лікарського засобу та здійснена доставка в регіони України.
  • У деяких країнах світу (США та кількох європейських) відбулися клінічні випробування щодо лікування коронавірусної інфекції методом стовбурових клітин. У МОЗ України не надходили матеріали від жодної компанії щодо лікування COVID-19 таким методом. Якщо такі матеріали будуть надіслані, то група експертів, яка складається з провідних лікарів України, розгляне це питання та прийме рішення, яке буде науково обґрунтоване і на 100% відповідатиме медичним показникам.
  • Науковці застерігають, що підвищення імунітету за допомогою стовбурових клітин може спричинити більш тяжкий перебіг тієї чи іншої хвороби, у тому числі COVID-19.
telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне