https://rx.ua
100124
20:02 15.032020

У Берегові з нагоди національного свята угорців вручили відзнаки

Життя 2092

З нагоди річниці національно-визвольної боротьби 1848-49 рр. у Генеральному консульстві Угорщини в місті Берегово вручили державні нагороди. Урочистості через карантин із приводу поширення коронавірусу відбулися у вузькому колі.

Після виконання гімну, Генеральний консул Матяш Сіладі у вітальній промові наголосив: «15 березня 1848 року – світла дата в історії угорської нації, котра і в соту річницю підписання Тріанонського договору надає сил дивитися у майбутнє з надією та вірою, твердо і наполегливо крокувати до майбутньої ери, викликів XXI століття, чи то глобалізація, чи міграція, створення цифрової економіки чи навіть подолання небезпеки пандемії в Європі». За словами Генконсула, 1848 рік дає віру та мужність у важкі часи, а пам’ять про нього зміцнює національну єдність. Дипломат підкреслив, що національна приналежність особливо важлива на Закарпатті, де тривають законодавчі обмеження меншин. Він також додав: «Відзначені з нагоди свята закарпатці є символами національної єдності».

Орден «За заслуги» – одну з найвищих відзнак країни вручили знаному закарпатському митцю, письменнику і поету, перекладачу, громадському діячу Ласло Варі Фабіану. Орден Золотий Хрест «За заслуги» отримав єпископський вікарій, настоятель місцевої римо-католицької церкви отець Янош Молнар. Срібною відзнакою вшановано секретаря ТУКЗ-КМКС із питань культури Ласло Молнара. Таку ж нагороду присудили викладачу, методисту з Рахівщини Тібору Ціглеру.

Журналістську нагороду отримав колектив телеканалу «TV 21 Ungvár». Створений 2 роки тому телеканал на сьогодні вже має 14 власних програм, котрі є доступними і в соцмережах. Нагороду вручили генеральному директору телеканалу «TV 21 Ungvár» Золтану Куліну.

Еніке Вароді/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне