100058
12:16 13.032020

В Ужгороді розкажуть що таке крафтивізм і запропонують створити текстильну книгу «Історії, що пов’язані з одягом»

Життя 6154

16 березня о 17:00 в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбудеться презентація заключного воркшопу „Створення текстильної книги „Історії, що пов’язані з одягом” в рамках проєкту „Бібліотека єднає людей” та знайомство з київськими художнцями

Антоніною Мельник і Маією Лук’яновою.

Часто текстиль в руках майстрині (ра) перетворюється в інструмент висловлювання ідеї. Одяг може бути не просто одягом з декоративною чи утилітарною функцією, нашивка, вишивка чи малюнок – не просто красивим клаптиком, чи деталлю; шматок тканини може раптом перетворитись в активістський банер. Приблизно десь так одяг і текстиль можуть сприйматись тими, хто практикує крафтивізм.

То що ж таке крафтивізм і для кого?

16 березня о 17:00 Тоня Мельник і Маша Лукьянова розкажуть про діяльність двох швейних кооперативів ReSew і Швеми, і як учасниці цих ініціатив працюють з одягом і текстилем, як втілюють крафтивістські практики у своїй діяльності. Протягом наступних трьох днів мисткині проведуть заключний воркшоп „Створення текстильної книги” в рамках проєкту „Бібліотека єднає людей”.

Увага! У зв’язку з поширенням коронавірусу та впровадженням карантину у країні кількість учасників воркшопу обмежена до 10 осіб. Реєструйтесь, будь ласка, за посиланням

Здається така проста та елементарна річ як одяг, яким ми користуємося щодня, але він може встановлювати свої «правила». Для оточуючих зовнішність людини може бути приводом віднести її до певного соціального класу, зробити висновки про характер і манери особи. Іноді такі думки співпадають з реальністю, але часто це доволі стереотипні уявлення про те, який одяг може носити та чи інша людина. Однак, у кожної (-го) з нас є чимало елементів гардеробу з якими пов’язані певні спогади. Це може бути одяг, що пошила для вас рідна людина, або ви знайшли на секонді річ, про яку мріяли. Це історії про перше побачення, незабутню подорож, виступ перед публікою, вуличний активізм і так далі. Всі вони різні, але унікальні, як досвід різних людей.

Художниці пропонують розказати вашу історію і оформити її у крафтивістське висловлювання. Це може бути смішна, сумна, серйозна або драматична ситуація – робота з таким матеріалом може мати психотерапевтичний ефект. Текстильна книга – збірка ваших історій. Техніка виготовлення може бути змішаною: малюнок на папері чи матеріалі в поєднанні з колажем з клаптиків текстилю чи готового одягу, ниток, стрічок, гудзиків зішиті машинною строчкою чи вручну. Способів створення текстильної книги є багато, тільки дозвольте собі пофантазувати. Якщо ви не вмієте чи не знаєте як – не біда. Тоня і Маша допоможуть втілити вашу історію в життя.

Довідково: Заключний воркшоп “Створення текстильної книги” є частиною проекту «Бібліотека єднає людей», щореалізується в рамках програми Tandem Ukraine https://www.tandemforculture.org/programmes/tandem-ukraine/

Організатори проекту «Бібліотека єднає людей»: Платформа міждисциплінарних практик OpenPlace (Київ, Україна), Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека (Ужгород, Україна), Studio of Young Artists’ Association (Будапешт, Угорщина).

Євгенія Напуда,

завідувачка відділом проєктної та соціокультурної діяльності

Закарпатської ОУНБ ім.Ф.Потушняка

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне